Ideální kombinace brzdových destiček a kotoučů Brembo nevznikla náhodou. Velkou zásluhu na tom má dlouholetá spolupráce společnosti Brembo s těmi nejlepšími výrobci aut na světě a hlavně nesčetné úspěchy v motoristických sportech.

Hlavní výhody použití brzdových destiček Brembo:

Výkon

Co nejkratší brzdná dráha za všech podmínek. Maximální jízdní komfort při brzdění a hlavně velmi nízká hladina hluku.

Pokrytí

Brzdové destičky Brembo pokrývají 99,5 % evropského vozového parku. Tomuto číslu odpovídá více než 1 500 zalistovaných položek brzdových destiček v nabídce Auto Kelly.

Značení

Brembo používá velmi jednoduché kódování brzdových destiček. Na našem e-shopu destičky nenajdete pouze dle aplikačního výskytu vozidla, ale pokud zadáte OE číslo a objevíte označení BRE mezera P číslo mezera číslo, tak ozn. P (vychází z anglického slova pads = destičky) máte 100% jistotu, že se jedná o destičky.

Norma ECE – R 90

Destičky Brembo nejen že splňují normu Evropské Unie ECE-R90 (zda výrobce brzd splňuje homologaci použití svého výrobku po pozemních komunikacích dle standardně navržených kritérií užití), ale výrazně ji převyšuje.

Snadná montáž

Pro bezpečnou a bezproblémovou montáž Brembo poskytuje řadu instalačních manuálů, ale i velmi dobře zpracovaných videí na svých webových stránkách tak, aby se automechanici mohli neustále vzdělávat, jelikož technologický vývoj jde stále vpřed a týká se to i montáže tak zaběhlého systému, jako jsou brzdy. Proč? Protože bezpečně zabrzdit a zastavit vozidlo patří k nejdůležitějšímu bezpečnostnímu prvku!

 

  1. Kvalita OE

Při výrobě brzdových destiček Brembo je použito více než 100 druhů třecího materiálu. Tato kombinace je výsledek neustále pokračujícího výzkumu a rozsáhlých testů v technických laboratořích, stejně jako při reálném testování na běžných silnicích, ale hlavně na závodních okruzích, kde běžná destička čelí tomu nejtvrdšímu testu tak, aby daná směs vyhovovala běžnému užití.

  1. Tepelné opracování destiček při výrobě

Destičky Brembo jsou tepelně opracované v souladu s předpisy společností Brembo, aby se za jakýchkoliv provozních podmínek předešlo jejich vybočení a snížení brzdného účinku.

  1. OE přímé lití

Proces přímého lití zajišťuje maximální přesnost při zpracování brzdových destiček. Bezpřetoková licí forma zajišťuje extrémní tlak, který tlačí materiál třecí plochy a připevní jej k destičce. Jedná se o typ výroby, který má Brembo patentovaný, a stejným způsobem Brembo vyrábí destičky jak pro prvovýrobu), tak i pro aftermarket.

  1. Podklad

Podklad poskytuje odhlučnění a tepelný štít ke snížení přenosu tepla do brzdového třmenu.

  1. Podpěrná destička a prvotřídní kovová podložka

Slouží ke snížení hluku a poskytuje extrémně bezpečný provoz brzd. Tato podpěrná destička je vyrobena z vícevrstvých podložek ESE (směs elastomeru a oceli), které zabezpečují minimální vibrace a hluk destiček při brždění.